De Ziua Memoriei și Recunoștinței, în memoria veteranilor căzuți pentru independența și integritatea teritorială a Republicii Moldova în conflictul de pe Nistru din anul 1992, conducerea Primăriei Chișinău a depus flori la Monumentul Domnitorului „Ștefan cel Mare și Sfânt”.
Pretorul sectorului Ciocana, Sinilga Școlnic, a menționat:
„Suntem recunoscători față de cei care și-au riscat viața pentru independența noastră și a copiilor noștri.”
Astăzi se împlinesc 34 de ani de la declanșarea conflictului de pe Nistru din anul 1992.
Pretorul sectorului Ciocana, Sinilga Școlnic, a menționat:
„Suntem recunoscători față de cei care și-au riscat viața pentru independența noastră și a copiilor noștri.”
Astăzi se împlinesc 34 de ani de la declanșarea conflictului de pe Nistru din anul 1992.