Primăria municipiului Chișinău continuă campania de plantare de toamnă, desfășurată în întreg orașul, pentru a extinde și reînnoi fondul verde urban.
Implementarea proiectului dendrologic pe aleea bulevardului Mircea cel Bătrân este parte a acestei campanii, realizată de ÎM „Asociația de gospodărire a spațiilor verzi”, care astăzi a plantat specii decorative de arbori mari, cu balot, precum Prunus laurocerasus și Ginkgo biloba. 🌱
Lucrările sunt monitorizate constant de Pretura sectorului Ciocana, sub conducerea Pretorului Sinilga Școlnic, care a subliniat că fiecare copac plantat reprezintă un gest spre un oraș curat, sănătos și armonios pentru toți.
Prin aceste acțiuni, Chișinău devine un oraș care respiră împreună cu natura. 🌿
Implementarea proiectului dendrologic pe aleea bulevardului Mircea cel Bătrân este parte a acestei campanii, realizată de ÎM „Asociația de gospodărire a spațiilor verzi”, care astăzi a plantat specii decorative de arbori mari, cu balot, precum Prunus laurocerasus și Ginkgo biloba. 🌱
Lucrările sunt monitorizate constant de Pretura sectorului Ciocana, sub conducerea Pretorului Sinilga Școlnic, care a subliniat că fiecare copac plantat reprezintă un gest spre un oraș curat, sănătos și armonios pentru toți.
Prin aceste acțiuni, Chișinău devine un oraș care respiră împreună cu natura. 🌿